סדנאות

אנחנו מציעים כמה סדנאות בנושא ההקשבה. הדרך הטובה ביותר להבין איזו תתאים לכם היא ליצור איתנו קשר.

סדנת יסודות ההקשבה | סדנה חוויתית

סדנה אינטראקטיבית חד־פעמית בת שלוש שעות, שבה המשתתפים פעילים הן בהקשבה הן בשיתוף.

בסדנה נלמד כיצד להקשיב לאדם הנמצא מולנו: להקשיב במלוא תשומת הלב, מבלי לשפוט או לשאול שאלות, אלא רק להיות נוכחים עם האדם והסיפור שלו, ברגע המיוחד שנרקם בין הצדדים. מטרת הסדנה היא לאפשר לכל אחד מהמשתתפים לחוות הקשבה וגם להקשיב לאחרים, על מנת לצאת ממנה בחזרה לחיים מצוידים ביכולת הקשבה ממוקדת ועמוקה.

סדנת הכשרת מתנדבים

חלק מהפרויקטים החברתיים והקהילתיים של המרכז משלבים מתנדבים, כמו למשל ספסלי ההקשבה שלנו, הפזורים ברחבי ערים שונות בארץ. 

המתנדבים מטעם העיריות או החברות עוברים סדנת הכשרה חד־פעמית במרכז שלנו, הנותנת להם כלים מקצועיים כהכנה להתנדבות שלהם.

מתנדבים שעברו את הסדנה מספרים שרק בשבילה היה שווה להגיע להתנדב  🙂

חוג הקשבה לגיל הרך

כולנו נולדנו עם יכולת הקשבה.

לתינוק בתחילת חייו אין יכולת לדבר, אלא רק להקשיב. בעת שהוא מקשיב לעצמו ולצרכים שלו, הוא מקשיב גם לסביבתו, סופג ולומד ממנה הכול. בחלוף השנים – ועימן חיכוך עם החיים, התמודדויות עם כישלון והצלחה, עם גבולות ועם אתגרים כאלה ואחרים – יכולת ההקשבה החוצה הולכת ומתפוגגת, ובעקבותיה נעלמת גם ההקשבה פנימה, לתוך העצמי.

בחוג נעזור לילד ולילדה לשמר את יכולת ההקשבה החיצונית והפנימית, ובו בזמן נעודד אותם לאמץ ערכים נוספים, כמו סבלנות, סובלנות, אכפתיות, ראיית האחר, קבלת המציאות, קבלת ה'אני', חיבור לרגשות של אחרים, חמלה ואהבה.

החוג מיועד לכל ילד וילדה בגילי 2–6.

סדנת הקשבה לבתי ספר יסודיים ותיכונים

החיים והמציאות מזמנים לנו אתגרים ומורכבויות שדורשים מאיתנו כל הזמן להתגמש, להטות את תנועת הכנפיים עם כיוון הרוח ולא נגדה, ולהתמודד ביעילות עם כל מה שמגיע לפתחנו.
החיים מפגישים אותנו עם כל קצוות מנעד הרגשות – שמחה ועצב, הצלחות ואכזבות, תחושות ניכור ושייכות – והתנועה מקצה לקצה בקצב המהיר של החיים כיום לא פעם מותירה את הילדים בתחושת ריקנות, תחושת "לא מספיק", וחסרי כלים אפקטיביים להתמודדות.

הסדנה כוללת כמה מפגשים, ובה יקבלו הילדים והנערים כלים להקשבה ויפתחו מיומנויות להתמודדות עם סיטואציות שמזמנים החיים, שיעזרו להם לפרוש כנפיים.